Kancelaria mieści się w budynku plebanii przy ul. Głównej 35 w Gajkowie

Godziny otwarcia: wtorek 15.00 – 16.00, czwartek 15:00 – 16:00 i 18:00 – 19:00.
Godziny otwarcia kancelarii w bieżącym tygodniu dostępne na stronie: Ogłoszenia duszpasterskie.
W pilnych sprawach proszę o kontakt telefoniczny.

tel.: 71-318-52-59
email: gajkow@archidiecezja.wroc.pl

SAKRAMENTY I POSŁUGI

CHRZEST

Chrzest dziecka powinien odbyć się w kościele parafialnym w najbliższych miesiącach po urodzeniu. Chrzest zgłaszają rodzice dziecka.

Prosząc o sakrament chrztu należy przedłożyć w kancelarii parafialnej (zgodnie z Prawem Kościelnym) następujące dokumenty:

– świadectwo zawarcia sakramentu małżeństwa
– wyciąg aktu urodzenia dziecka z U.S.C.
– zaświadczenia, że chrzestni są osobami wierzącymi i praktykującymi, wydane przez Proboszcza chrzestnych
– na chrzest poza parafią potrzebne jest zezwolenie Proboszcza parafii rodziców dziecka

MAŁŻEŃSTWO

Małżeństwo sakramentalne powinno być zawierane w kościele parafialnym narzeczonej lub narzeczonego.

Narzeczeni powinni osobiście stawić się w kancelarii parafialnej przynajmniej 3 miesiące przez planowanym ślubem oraz złożyć dokumenty wymagane przez Prawo Kanoniczne:

– świadectwo chrztu św. i bierzmowania
– świadectwo ukończenia katechezy przedmałżeńskiej (uważajmy na datę ważności)
– dokumenty z U.S.C.
– dane świadków (imię i nazwisko, wiek, adres zameldowania)
– świadectwo wygłoszenia zapowiedzi (jeśli jedna z osób jest spoza parafii)

Przypominamy, iż przed zawarciem małżeństwa obowiązuje tzw. spowiedź przedmałżeńska.

POGRZEB

Przed pogrzebem w kancelarii należy przedłożyć:

– akt zgonu z U.S.C.;
– zaświadczenie o przyjęciu sakramentów świętych przez zmarłego (sakrament pojednania oraz namaszczenia chorych);

Jeśli pogrzeb zmarłego ma odbyć się poza parafią należy poprosić o pozwolenie ks. Proboszcza.

W sprawach pogrzebowych i prac na cmentarzu prosimy kontaktować się z ……..

Wszelkie prace na cmentarzu prosimy bezwzględnie zgłaszać w kancelarii parafialnej, by utrzymać porządek i właściwy szacunek dla miejsca poświęconego.